Laulsime kevadet hinge ja õue

Kui me muidu oleme tihti käinud meie suuremate lauljatega väljaspool koolimaja esinemas, siis nüüd panime bussi meie pisemaid laululapsi täis ja sõitsime Viitina mõisasse. Seal oli memmedel-taatidel pidu ja meid oodati esinema. Saalist vaatasid meid ka lasteaialapsed. Ja oi nad olid tublid kuulajad!

Ja närv oli sees!! Õnneks ei lasknud see unustada  naeratust, viisakust ja sõbralikku olemist. Ja nii mindi ka lavale, kust kõlas saali rõõmus ja julge laul. Koos saadi üle hirmust ja tunti rõõmu laulmisest.

Kui meie etteaste läbi sai, saime kaasa elada lasteaia etendusele sellest, kuidas mutionu metsas loomad kokku ajas ja enda poole kevadpeole kutsus. Hästi vahva oli!!

Siis pakkisime ennast jälle bussi, kaasas raske kommikott ja nii palju ilusaid tänusõnu ja soove ning tulime koolimajja värsket saaki nosima.

Ja kui õhku lendas küsimus, et kas läheme kunagi jälle esinema, kõlas üle bussi kõva JAAAA!

Nii et – palju rõõmu ja julget lauluhäält lavalaudadel, kus te iganes kord esinete!!

Aitäh teile!

õp.Ingrid

Õppeaasta pallimängud lõpetasime korvpalliga

4. aprillil osales kooli 8. – 9. klassi poiste võistkond Puigal Võru maakonna koolinoorte korvpalli meistrivõistlustel. Eesmärgiks oli võetud turniiril osalemine ja enda võimetele vastavalt mängimine. Sellega said poisid suurepäraselt ka hakkama. Olgugi, et kõik kolm mängu kaotati ( Kesklinn, Puiga, Antsla ), osutati vastastele kõva vastupanu.

Alagrupis tuldi neljandaks ja üldkokkuvõttes  jäädi Osula kooliga jagama 7. – 8. kohta.

Meeskonnas mängisid: Andrei Zujev, Villu Viiksaar, Stasis Roman Eiche, Sander Peetrisoo, Max-Sander Salusaar, Marek Ots, Kristen Pärnamets.

Aitäh poisid, et mõistate – alati ei ole tähtis võit vaid osavõtt!

Õpetaja Anne

 

NK ja KT oskustevõistlus Antslas

31. märtsist 1. aprillini toimus Antslas maakondlik kodutütarde ja noorkotkaste oskuste võistlus.

Krabi  rühma esindasid Carolin Teder, Emma Ilisson ja Ain Mägise. Neljas liige oli meil  puudu, asendada  ei olnud kahjuks kellegagi, kuna  meil rühmas lihtsalt nooremaid NK ei ole.  Meie  väike võistkond paistis silma väga hea meeskonnatöö  ja  teadmistega.

Reedel oli vaja läbida  kümme punkti, kus oli  vaja teadmisi nii looduse, kodutütre ja noorkotka vormi, laulude, EV hümni, pühade kui ka salakirja kohta. Võistkonnad pidid   kokku panema hakklihamasina ja marjapressi, lahendama erinevaid puslesid ning koostama  tähtedest võimalikult palju kodutütarde ja noorkotkaste organisatsiooniga seotud sõnu.  Õhtul toimus lisaks mälumäng ning loovtööna tuli igal rühmal koostada pressiteade. Laupäeval jätkusid võistlused õues, kus oli samuti vaja läbida kümme punkti.

Lapsed pidid laskma õhupüssist ning ära tundma erinevaid tööriistu, sõlmi, toiduaineid. Veel tuli keeta omatehtud lõkkel katelokiga vett, visata nooltega täpsust,  lippudega tähti näidates arvata ära sõna, teada erinevaid lõkketüüpe  jne.

Krabi  saavutas tihedas konkurentsis III koha, kaotades ainult poole  punktiga II koha saanud  Varstu rühmale.

Olite kolmekesi väga tublid!

Rühmajuht Merike Niitmets

Tüdrukute nädala spordipäev

Teisipäeval, 14. märtsil toimus saalis meie kooli tüdrukutele spordipäev.

Võistelda tuli individuaalses mitmevõistluses, kus oli kokku 10 ala: bottleflip(pudeliflip); klotsidest torni ladumine; asjade meeldejätmine; nõelte niidi järgi ajamine; sentide lugemine; pesunäppide nöörile riputamine; täpsusvise pudelite pihta; lõngast silmade heegeldamine; sõnade moodustamine; joogikõrrega herneste transportimine. Kõikide alade juures olid  kohtunikeks 8. -9. klassi poisid: Albert, Max-Sander, Algis, Ivar, Richard, Robin, Sander, Roman, Lauris, Gregori, Kevin T.

Võistlus toimus kolmes erinevas vanusegrupis: 2. – 5. klass, 6. – 7. klass, ja 8. – 9. klass. Minu arvatetes oli tüdrukute jaoks kõige huvitavamaks alaks  heegeldamine.

Tublimateks ostusid:

2.- 5. klass: 1. koht – Anna Liisa K; 2. koht – Sandra; 3. koht – Marge

6.- 7. klass: 1.koht – Carolin; 2. koht – Lisete; 3. koht – Merle

8.- 9. klass: 1. koht – Marjana; 2. koht – Liisa; 3. koht – Viktorija

Peale pingelist võistlemist said kõik osalejad endale magusad auhinnad!

Aitäh kõigile abilistele!

Ürituse korraldaja, Marek!

Pilte üritusest saab vaadata siit.

Tõime harrastajate karika koju

Neljapäeval, 30. märtsil osales kooli 8. – 9. klassi poiste meeskond Võru maakonna koolinoorte võrkpalli meistrivõistlustel ja saavutas tubli 3. koha. Harrastajate arvestuses aga oldi kõige paremad ning võideti endale harrastajate karikas.

Meeskonnas mängisid: Andrei, Roman, Kert, Gregori, Algis, Max-Sander, Reno ja Marek

Aitäh teile poisid!

Õpetaja Anne

Meie tublid lauatennisistid

Pühapäeval, 19. märtsil saavutasid Väimela Tervisekeskuses toimunud Võru maakonna lauatennise meistrivõistlustel Roman M18 võistlusklassis 2. koha ja Max-Sander M14 võistlusklassis 14 osaleja arvestuses 3. koha.

Väga tublid poisid, et iseseisvalt võistlema läksite!

Palju õnne teile tublide tulemuste eest!

Õpetaja Anne

Koolis oli jalgrattaüritus

Neljapäeval, 16. märtsil külastasid kooli talendiotsingute programmi raames Eesti Jalgrattaliidu esindajad, kes tutvustasid jalgrattasporti ja kõik 8. – 9. klassi poisid said katsetada enda võimeid Wattbike`i trenažööridel.

Trenažööridel tehtud testide tulemusi analüüsides said poisid teada, millised on nende erinevad võimed ning kellele sobivad rohkem sprindialad ja kellele jälle vastupidavusalad.

Ürituse läbiviijad olid meie poiste kehalise aktiivsusega väga rahul ning mõnele tehti ka ettepanek suvel Otepääle jalgrattalaagrisse tulekuks.

Õpetaja Anne

Ürituse pilte võid vaadata siit.

Poistele saalihoki finaalturniirilt 5. – 6. koht

27. veebruaril mängis meie kooli 8. – 9. klassi poiste saalihoki meeskond Valgas EKSL rahvaliiga finaalturniiril ja 12 kooli konkurentsis jäi jagama 5. – 6. kohta.
Kuuest koolist moodustatud alagrupis suutsid poisid võita nelja kooli ( Nõo, Mõniste, Kohila, Tallinna Tõnismäe). Kaotati aga Narva Keeltelütseumile. Kuna Mõniste võitis aga Narvat, siis tekkis alagrupis surnud ring, kus kolmel koolil oli ainult 1 kaotus. Alagrupist edasipääsu otsustas nende kolme meeskonna enda löödud väravate paremus. Siin meie poistel õnne ei olnud (üks värav jäi puudu) ja edasi nelja hulka pääsesid Narva ning Mõniste. Niisiis tuli alagrupis vastu võtta kolmas koht ja üldjärjestuses jäädi Tartu Forseliuse kooliga jagama 5. – 6. kohta.
Meeskonnas mängisid: Andrei, Kevin, Roman, Gregori, Sander, Lauris, Algis ja Marek.
Aitäh teile poisid ilusate mängude eest!
Õpetaja Anne

Vastlapäeval Otepääl snow-tuubitamas

Krabi koolil oli sellel aastal veidi teistmoodi vastlapäev – liug sai tehtud nädal enne õiget päeva ja ilma traditsioonilise supita.
Aga õnneks ongi vastlapäev liikuv püha, seekord liigutasime seda päeva lihtsalt endale sobivaimaks ja supi saame ka söödud- seda siis õigel päeval!
Otepää Winterplace`is on seitse tuubirada, mis sobivad alla laskmiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele. On ka kelgumägi, kus moodsate kelkudega mäest alla tuisata saab.
Mäest üles toob tõstuk, nii et põnevat aega ei pea raiskama mäest üles vantsimisele vaid saab kiiresti alla sõita ja kiiresti üles … et jälle alla sõita.
Esialgu tundus mägi kõrge ja teisi tuubitajaid kõrvalt jälgides, et tuubi kiirused ületasid maanteel autoga liiklejaid…
Aga ka meie kooli kõige nooremad võtsid julguse kokku ning saigi esimene sõit häälekalt tehtud!
Kõiki teisi sõite enam ei loetudki – vaid ikka mäest üles ja jälle alla.
Aitäh õpetaja Merike, vahvalt veedetud aja eest!
õp.Mirvet

Eesti Vabariigi 99.aastapäeva tähistamine piduliku koondusega.

22.02 oli meie kooli pidulik päev. Kodutütred ja noored kotkad olid kooli tulnud pidulikus vormis.
Päev algas piduliku koondusega, süüdati küünlad, lauldi hümni. Muusikaõpetaja ja eesti keele õpetaja eestvedamisel sai teoks ilus kontsert koos isamaaliste luuletustega. Tunnustati aktiivsemaid kodutütreid, noorkotkaid ja toetaja liikmeid kooli tänukirjaga. 2016 aasta aktiivsem kodutütar oli Pilleriin Kaurson ja aktiivsem noorkotkas Ain Mägise kes said uhked karikad. Aktuse lõpus tehti viktoriin, kus said lapsed oma teadmisi proovile panna Eestimaa kohta. Rühma esindus viis pärast lõunat pärja ja küünlad Listaku vabadussõja märgi juurde.
Suured tänud kõigile osalejatele ja esinejatele.
Teiega oli koos uhke tähistada Eesti Vabariigi sünnipäeva!
Krabi rühmajuht Merike Niitmets

Pilte võid vaadata siit.