Meie kooli Rammumehed 2017

30. mail toimus koolis juba traditsiooniks saanud võistlus „Krabi kooli Rammumees“. Kergemas (-50kg.) kaalukategoorias alustas võistlemist 7 õpilast, neist kolm tüdrukut. Raskemas (50kg.+) kaalukategoorias alustas 7 poissi.

Jõudu tuli katsuda viiel erineval alal: veekanistritega (30L ja 10L) jooks, traktori rehvi (veoauto ratta) kantimine,  liivakottide tõstmine alusele, sõiduauto (murutraktori) vedamine ning hantlite hoidmine (2kg ja3kg) kõrval sirgete kätega.

Kaalukategoorias kuni 50kg andsime välja kaks esikohta: 1. koht Lisetele ja Kevin Tähnasele. Neile järgnesid Mirko ja kolmandana Heleri.

Kaalukategoorias 50kg ja raskemad saavutasid väga tasavägises võistluses 1. koha Ivar, 2. koha Algis ja 3. koha Kristen.

Mõlema kaalukategooria kuut esimest autasustati diplomiga. Teine ja kolmas koht said lisaks diplomile kaela ka vastavad medalid. Võistluse võitjad aga viisid koju võidukarikad.

 

Aitäh teile julged ja tugevad osalejad!

Tänan oma tublisid abimehi  Alarit, Viktorijat, Ivarit, Renot ja kasvataja Maiet!

 

Võistluse korraldaja õpetaja Anne

Pilte võistlusest vaata siit.

 

Meie kooli aktiivseimad koolisportlased 2017

Esmaspäeval, 29. mail  toimus Võru Gümnaasiumi aulas aktiivsemate Võrumaa koolisportlaste vastuvõtt, kus noori ja nende õpetajaid tunnustas Võrumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Mailis Koger. Meie koolist olid vastuvõtule kutsutud Andrei ja Stasis Roman. Tänuks tehtud töö eest jääb neile mälestuseks Võrumaa Koolispordi Ühenduse tänukiri ja sportlik T- särk.

Kõigile kõlas ka päevakangelaste väike iseloomustus:

Andrei:  Väike aga väle. Talle meeldivad  kõige  rohkem meeskondlikud spordialad. Ükskõik millise palli kätte annad – mängib. On kuulunud kooli võistkonda kõigil võistlustel. Kõige rohkem aga fännab saalihokit ja jalgpalli. On väikestele poistele oma innukusega suureks eeskujuks.

Stasis Roman :   On läbi aastate esindanud oma kooli kõikidel pallimängu võistlustel, kus kool osaleb. Eriti meeldib talle jalgpalli mängida. Aga kõik vahetunnid  taob pinksi ja tal on ette näidata tublid tulemused maakonna lauatennise meistrivõistlustelt.

Õpetaja Anne

Meie maja lasteaed

Reedel avasime Krabi Koolis üheks päevaks lasteaia. Lasteaed “Krapsikud” oli 4 rühmaga lasteaed – olid Paganakesed, Sarvikud, Kuradikesed ja Põrgulised. Kõik sellised krutskeid täis Paganamaal toimetavad vahvad jõnglased.

Igal rühmal oli muidugi ka oma õpetaja. Mõnel rühmal suisa mitu tükki. Ja nii käidi oma rühma ja õpetajatega tunnist tundi, kus toimetati lapselikult lihtsate ja vahvate asjadega – lauldi lastelaule, tehti liikumismänge, arvutati, õpiti kella ja õigekirja. Päeva lõpuks volditi kunstitundides terve lasteaia peale kokku üks ilmatu pikk õunauss.

Ah-jaa, vahepauside ajal mängisime kõik koos ringmänge. Hästi tore oli!

Õpetajateks olid sellel päeval siis üheksandikud. Meie kooli päris õpetajad said lihtsalt niisama olla.

4.tunni ajal toimus siis ametlik tutipäeva tund üheksandikele. Pidi tuvastama, et kelle nina või jalad või kõrvad parasjagu pildil on, omanik ikka ja alati üheksandik. Kordamisele läksid aabitsa tegelased ja nende nimed. Veel volditi lennukeid, et neid siis lennutada ja lennukaare järgi tulevikku ennustada.

Ning siis võis sõda alata. Just nimelt – täitsa ametlik tutipäeva veesõda. See toimus kooli staadionil, kuhu ulatus voolikuga vesi ja kus sõjaruumi küll ja veel. Ja see oli tõesti üks äge sõda, mida igaüks nautis ja kus läbimärgadest riietest mingit probleemi ei tehtud.

Päeva lõpetas maitsev kook ja hää jook.

Ja kui kunagi on aastaid mööda läinud, nii umbes 20, siis ehk tuleb korraks meelde see ühiselt veedetud tutipäev, kus oli palju naeru, sõbralikkust ja ühtest MEIE-tunnet.

Praegu aga –

VÄGEVAT PÕRUMIST MEIE ÜHEKSANDIKELE!!

Pilte vahvast päevast võid vaadata siit.

10 medalit kergejõustiku meistrikatelt

23.- 24. mail osales kooli 7 liikmeline võistkond Võru maakonna koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlustel ja saavutas kokku 10 esikolmikukohta.

Meie medalistid olid:

Max-Sander  – 1. koht 400m jooksus; 2. koht 60m tõkkejooksus ja 3. koht 200m jooksus

Algis  – 2. koht odaviskes

Kevin Tikenberg – 2. koht kolmikhüppes, 2. koht 800m jooksus ja 2. koht 400m jooksus

Lauris  – 3. koht kuulitõukes, 3. koht 100m jooksus ja 3. koht odaviskes

 

Väga tublilt võistlesid ja tugevalt pingutasid ka Gregori, Ivar ja Reno!

Aitäh teile noormehed, et ikka veel tahate ja viitsite end spordis pingutada ning võistlustele välja tulla!

 

Selleks õppeaastaks on siis maakondlikele võistlustele joon alla tõmmatud!

Nautige suve, liikuge õues ja uueks õppeaastaks uusi suuri saavutusi spordis!

 

Õpetaja Anne

Pilte vaata siit.

Lauldes külast külla

Väikeste koor võttis enne kooli lõppu ette veel ühe turnee, mis viis meid Varstu Lasteaeda ja Mõniste Hooldekodusse. Laulsime ette oma kevadlaulud, lugesime ära luuletused ja panime helisema ka kellad.

Tõsi, alguses oli natuke hirm ja jube ka aga kui Imre esimesena oma kukelaulu uhkelt esitas, nägid kõik, et midagi hullu ei juhtugi ja edasi võib täitsa vabalt ja rõõmuga laulda. Nii tehtigi, kuni viimse lauluni.

Pärast seda nosisime tänukomme ja olime endi üle uhked.

Aitäh teile, armsad lapsed!

Mis siis on olnud…

Kohe varsti on kooliaasta läbi, ees ootab suvi ja seiklused.

Aga mis siis on olnud?

Panime meie pisematega klassis muusika taustaks käima, meenutasime, arutasime..rullisime paberid lahti, võtsime kätte pliiatsid ja panime mõnda ka paberile. Igaüks just seda, mida tundis ja tahtis jagada.

Aegu on igasuguseid, meie nende aegade keeristes need, kes painduvad, mõistavad, usuvad ja loodavad – selleks, et õppida, kogeda ja saada targemaks. Koos meenutades on need ajad kulda väärt.

Aga just meie ise anname sellele ajale väärtuse. Need ajad on meie nägu…


Kevadine spordipäev

16. mai õhtupoolikul toimus ülekooliline spordipäev. Võisteldi erinevates vanuseklassides ja traditsioonilistel kergejõustikualadel: 60m ja 100m jooks, kaugushüpe, kuulitõuge, pallivise, odavise ning pikamaajooksud.

Kõigis vanuseklassides sai igal võistlusalal välja selgitatud esikolmik. Lisaks sai veel eraldi arvestus tehtud mitmevõistlusest, kus võitja sai võidukarika ning teine ja komas koht said kaela vastava kirjaga medalid.

D- vanuseklassis oli tüdrukute karikavõitja Marge, talle järgnesid Sandra ja Anna-Liisa Laasmaa. Poistest tuli karikavõitjaks Dmitri ning talle järgnesid Imre ja Kevin.

C – vanuseklassi tüdrukutest tuli karikavõitjaks Anna-Liisa Klaos, teiseks jäi Heleri. Poistest sai karika Ralf ning teise koha medali Mirko.

B- vanuseklassi tüdrukute karika viis koju Lisete. Teiseks tuli Carolin ja kolmandaks Kristel Paejärv. Poistest sai võidukarika omanikuks Algis, kellele järgnesid Max-Sander ja Marek.

A – vanuseklassis oli tüdrukute karikavõitja Marjana ning teise koha medali teenis välja Roberta.

Poistest sai võitja karika endale Andrei, medalid kaela aga Roman ja Sander

J – vanuseklassi noormeeste karikavõitjaks osutus Kevin Tikenberg ning hõbemedal tuli Lauris.

Ürituse õnnestumisele aitasid  kaasa õpetajad ja kasvatajad, kes täitsid õiglaste ning erapooletute   kohtunike rolli. Aitäh neile!

Aitäh Viktorijale ja Alarile, kes meie õpilaste tugevad pingutused ja erinevad emotsioonid fotodele jäädvustasid!

Ürituse korraldaja õpetaja Anne

Ülejäänud pildid on leitavad siit.

Kevadpidu

Kevad on käes.

Eriti ilus on ta aknast vaadetes, sest õue minnes hakkab sõrmedel külm ja aeg-ajalt kostitab taevas ka lumise sajuga. Ikka veel.

Aga ega sellepärast kevadpidu ära saa jääda.

Meie oma kooli kevadpeol laulsime ja tantsisime, lugesime luuletusi ja kuulasime muusikat.

Ja isegi kui õues on natuke näpistav kevadkülm, on hinges ikkagi tunda, et käes on kevad. Aeg, kus kõik tärkab, kus nii palju on jälle uut ja huvitavat. Aeg, kus on võimalus unustada see, mis olnud ja olla valmis selleks, mis tuleb.

Aitäh kõigile armsatele, kes lavale tulid!

Aitäh neile, kes saalist oma südamega toetasid!

Kaunist kevadet!

Pilte näeb SIIT

Laulsime kevadet hinge ja õue

Kui me muidu oleme tihti käinud meie suuremate lauljatega väljaspool koolimaja esinemas, siis nüüd panime bussi meie pisemaid laululapsi täis ja sõitsime Viitina mõisasse. Seal oli memmedel-taatidel pidu ja meid oodati esinema. Saalist vaatasid meid ka lasteaialapsed. Ja oi nad olid tublid kuulajad!

Ja närv oli sees!! Õnneks ei lasknud see unustada  naeratust, viisakust ja sõbralikku olemist. Ja nii mindi ka lavale, kust kõlas saali rõõmus ja julge laul. Koos saadi üle hirmust ja tunti rõõmu laulmisest.

Kui meie etteaste läbi sai, saime kaasa elada lasteaia etendusele sellest, kuidas mutionu metsas loomad kokku ajas ja enda poole kevadpeole kutsus. Hästi vahva oli!!

Siis pakkisime ennast jälle bussi, kaasas raske kommikott ja nii palju ilusaid tänusõnu ja soove ning tulime koolimajja värsket saaki nosima.

Ja kui õhku lendas küsimus, et kas läheme kunagi jälle esinema, kõlas üle bussi kõva JAAAA!

Nii et – palju rõõmu ja julget lauluhäält lavalaudadel, kus te iganes kord esinete!!

Aitäh teile!

õp.Ingrid

Pilte saab vaadata siit.

Õppeaasta pallimängud lõpetasime korvpalliga

4. aprillil osales kooli 8. – 9. klassi poiste võistkond Puigal Võru maakonna koolinoorte korvpalli meistrivõistlustel. Eesmärgiks oli võetud turniiril osalemine ja enda võimetele vastavalt mängimine. Sellega said poisid suurepäraselt ka hakkama. Olgugi, et kõik kolm mängu kaotati ( Kesklinn, Puiga, Antsla ), osutati vastastele kõva vastupanu.

Alagrupis tuldi neljandaks ja üldkokkuvõttes  jäädi Osula kooliga jagama 7. – 8. kohta.

Meeskonnas mängisid: Andrei Zujev, Villu Viiksaar, Stasis Roman Eiche, Sander Peetrisoo, Max-Sander Salusaar, Marek Ots, Kristen Pärnamets.

Aitäh poisid, et mõistate – alati ei ole tähtis võit vaid osavõtt!

Õpetaja Anne